Extra Blog

Poundwire – trochu iné mikroblogovanie

Posted in 1 by sliackymartin on február 20, 2011

Na internete sa povaľuje veľké množstvo klonov Twitteru, ktoré väčšinou neprinesú nič nové, len twitter presne okopírujú. Veď taký klon si môžete urobiť aj vy. Poundwire však nie je obyčajný klon a stojí za to ho vyskúšať.

Poundwire funguje na trochu inom princípe ako Twitter. Nesledujete tu ľudí, ale témy. Ak napríklad chcete sledovať tému hokej, zadáte do vyhľadávacieho políčka “hokej” a označíte, že chcete sledovať túto tému. Na vašej domovskej stránke sa potom zobrazujú príspevky označené hashtagom #hokej. Je tu aj možnosť sledovať danú tému iba jeden deň. To je dosť praktické hlavne na určité udalosti, napríklad hokejový zápas, či nepokoje v Egypte. Pri tomto by som ale privítal, keby som si sám mohol zvoliť danú časovú dobu.

Keď chcete zverejniť príspevok, robí sa presne ako na Twitteri, len dôležité slová označíte ako hashtag (#hokej). Limit tu nie je 140 ale 160 znakov a v príspevku musíte použiť aspoň jeden hashtag. Na pravej strane je panel s populárnymi témami, ktoré môžete sledovať. K vášmu príspevku sa dajú pridávať aj komentáre.

Ak sa nad tým zamyslím, neviem či Poundwire nahradím namiesto Twitteru, ale služba je to skutočne zaujímavá. Len keď Twitter umožní sledovať hashtagy, Poundwire stratí zmysel existencie. No ak si po čase nájde základňu užívateľov, má šancu na úspech. uvidíme ako sa to vyvinie.

Zaregistrovať sa môžete na x.poundwire

Myslíte, že má Poundwire šancu na úspech, alebo skončí v zabudnutí? Podeľte sa so svojím názorom v komentároch.

Reklamy
Tagged with: , ,

Jedna odpoveď

Subscribe to comments with RSS.

  1. ggg said, on máj 27, 2011 at 5:45 pm

    myslím, že toto se nemůže masově ujmout kvůli složitosti – google je na vyhledávání, twitter na psaní krátkých zpráv, blog na publikování článků ale toto nikdo nikomu jednou větou nevysvětlí, navíc je tam ten faktor jednoho dne – pokud to jeden den nenavštívím, tak nemám důvod se vracet, protože aktuálně nic nesleduji a nemám důvod tam jít – nic mě neláká; ale ne že bych jim to nepřál – pokud se jim to povede rozjet tak jedině dobře


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: