Extra Blog

Zblbli sme z odznakov?

Posted in 1 by sliackymartin on december 15, 2010

V poslednom čase sa dosť rozšírili služby zamerané na zisťovanie polohy (location based apps). Teda aspoň vo svete, na Slovensku ešte nie sú až v takom rozsahu.

Výborne to vystihol Rob Cottingham v jeho kresbe nižšie:

Ja si osobne myslím, že to čo drží užívateľov týchto služieb sú často práve odznaky. Ľudia sa ale fakt môžu stať od odznakov závislí, už teraz si predstavujem nejakého človeka ktorý pochodí 10 reštaurácií v rôznych mestách za deň a odfotí každé jedlo, len aby získal nový odznak. Ako keď potkany v laboratóriu stále stláčajú gombík na novú porciu jedla.

Čo si myslíte vy o takejto honbe za odznakmi, či o sociálnych sieťach ako Foursquare, Loopt, či Gowalla? Vyjadrite sa v komentároch pod článkom.

Ak sa vám páčil článok, môžete ho podporiť na vybrali.sme

Reklamy

Jedna odpoveď

Subscribe to comments with RSS.

  1. Muro said, on december 15, 2010 at 5:32 pm

    Získavanie trofejí v akejkoľvek podobe je lákavé, o to viac, ak je kombinované s novými technológiami. Vnímam to ako obdobu primitívnej PC hry. Myslím, že jej príťažlivosť spočíva v doch veciach: jednoduchosti a zapojení do akcie. Inak povedané. Zábavnejšie než Super Mária hrať, je Super Máriom sa stať. Je to ventil, ale aj priestor pre dosahovanie úspechov, čo je lákavé. Navyše, ľudovo povedané, muži sú v podstate len veľkí chlapci. Čo si však naozaj netrúfam odhadnúť je trvanie tejto módnej vlny. Smart-phony s mobilným internetom ešte stále nie sú samozrejmosťou, a môže trvať rok-dva, než sa takáto služba stane masovou. Pri Facebooku sme meškali cca 3 roky. Takže uvidíme.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: