Extra Blog

Vylepšite svoje komentáre

Posted in 1 by sliackymartin on júl 21, 2009

Bežné komentáre na väčšine blogov, umožňujú len vkladanie textu a semtam aj nejakých html tagov. Komentáre sa dnes s pomocou užitočných pluginov alebo služieb však dajú rozšíriť o zaujímavé funkcie. Niektoré z nich sú vlastne sociálne siete, podobné Twitteru a Facebooku. 3 najväčších hráčov na tomto poli si dnes predstavíme v nasledujúcom článku.

IntenseDebate – Je vyvýjaný spoločnosťou Automattic, ktorá ako zrejme viete stojí napríklad za WordPressom, čo je jeden z najpoužívanejších blogovacích systémov na svete. IntenseDebate má jednoduchú registráciu po ktorej vám už nič nebráni komentovať na zapojených blogoch. A tu je ten háčik, IntenseDebate môžete využívať len na blogoch ktoré majú IntenseDebate nainštalovaný. Tých je pomerne veľa, dokonca aj na Slovensku sa objavujú prvé blogy ktoré ho využívajú. IntenseDebate pridáva k bežným možnostiam komentárov aj možnosť vložiť anketu z PollDaddy ( tiež ich kúpilo Automattic ), Youtube video a má aj slušnú zásobu smajlíkov. Ľudia sa tu dajú nasledovať podobne ako na Twitteri a ich posledné komentáre sa potom zobrazia na vašej nástenke ( Dashboard ). Tu sa zobrazujú aj komentáre k článkom ktoré odoberáte. Inštalácia na stránku sa dá najľahšie urobiť cez WordPress plugin, ale neviem či je dostupné niečo aj pre ostatné platformy. Každopádne ak budete využívať IntenseDebate, nesklame vás a vaše komentáre obohatíte o niekoľko funkcií.

Disqus – Neponúka videá a ankety v komentároch, ale je zameraný skôr na sledovanie komentárov na vašom blogu. Dal by sa nazvať aj komentárovou platformou. Takisto sa dá dať na blog pomocou WordPress pluginu a dá sa zakomponovať tuším aj do MovableType, Typepad, Blogger a Tumblr. Navyše ak zadáte adresu vášho blogu, svoje komentáre môžete reblognúť – publikovať ich ako článok. Ostatných používateľov Disqusu môžete takisto sledovať ako na Twitteri a ich komentáre sa vám na vašej nástenke tiež zobrazia. Tiež veľmi dobré, naviac rozšírenejšie ako IntenseDebate

Echo – Spustenie Echa sa ešte len chystá ale vyzerá veľmi dobre. S pohľadu komentujúceho tu máte najviac možností, napríklad váš komentár sa môže odoslať aj na váš blog ako článok, na Twitter, facebook, Google priateľom, Yahoo atď… Okrem videí a smajlíkov môžete pridať fotky a zvýrazniť text. Registrovať ani zhrabnúť pre svoju stránku si Echo ešte nemôžete, lae zo zatiaľ uniknutých informácií je to jedna z tých zaujímavejších služieb.

Backtype – Komentujúci síce nezíska funkcie ako vloženie videa a obrázkov, ale zobrazí ako komentáre keď o článku niekto napíše na Twitteri, FriendFeed, Diggu, Reddite a hackerNews. Zobrazí takisto ako widget aj vaše komentáre odvšadiaľ, nie len tie na vašom blogu. Inštalácia tiež cez WordPress plugin.

uberVU – Zatiaľ nie je verejne prístupný, ale nejaké informácie sú už známe. Nedá sa umiestniť na blog ako napríklad Disqus, je zameraný len na komentovanie. Na všetky články môžete omentovať z jedného miesta.

Verím, že prehľad týchto stránok bol zaujímavý a užitočný. Ak ešte o niečom viete, neváhajte komentovať!

RSS Zaujal ťa článok? Pridaj si ExtraBlog do svojej RSS čítačky!

Reklamy

Jedna odpoveď

Subscribe to comments with RSS.

  1. […] spôsobom, cez služby ako Disqus, či IntenseDebate, na túto tému som už raz písal článok Vylepšite svoje komentáre. Disqus používajú mnohé známe blogy, napríklad TechCrunch alebo Engandget. Cez Disqus sa dá […]


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: