Extra Blog

4 spôsoby ako zvýšiť počet RSS čitateľov

Posted in 1 by sliackymartin on júl 20, 2009

Máte na svojom blogu celkom dobrú návštevnosť, ale počet ľudí ktorý vás čítajú cez RSS nie je veľký alebo dokonca žiadny? Povieme si niekoľko užitočných tipov ako túto nelichotivú situáciu zmeniť aspoň trochu k lepšiemu.

Viditeľná RSS ikonka – Toto je veľmi dôležité a kto to nedodržuje, problém s nízkym počtom RSS odberateľov je zrejme tu. Keď na stránke nie je RSS ikonka, menej skúsenému návštevníkovi(ktorý používa RSS) vášho blogu, sa druhý krát zrejme nepodarí tak ľahká cesta k vášmu blogu. Môže byť umiestnená hocikde, len aby to bolo dobre viditeľné miesto. Samozrejme, že ak nemáte RSS ikonku nejako zvýraznenú, neznamená to,  že nebudú žiadny RSS odberatelia. Ale budú to len skúsený ľudia (taký, čo vedia copypastnuť adresu vášho blogu), ktorý sa čo i len trochu vyznajú a zadajú adresu do RSS čítačky ručne :)

Vysvetlite čo je to RSS – Aj keď RSS, Feed, atď. sú dnes už pomerne rozšírené pojmy, stále sa nájde pár neskúsených človiečikov čo o nejakom RSS nikdy nepočuli, alebo nikdy žiadnu oranžovú ikonku s bodkou a dvoma pásikmi nevideli. Pre takýchto nešťastníkov pripojte vedľa RSS ikonky stručnú definíciu alebo odkaz na dobrý článok o tom čo je RSS, prípadne odkážte na článok na Wikipedií. Ešte lepšie pre vás bude ak napíšete vlastný článok o RSS a jeho možnostiach a tak nebudete prihrievať polievočku niekomu druhému.

Upozornenie na odber pod článkom – Toto dosť súvisí s prvým bodom, ale je to zaujímavé riešenie, preto sa o ňom píšem v samostatnom bode. Veľmi dobrým riešením je umiestniť RSS ikonku aj s krátkym textom (napríklad – Ak vás článok zaujal, nezabudnite odoberať tento blog pomocou RSS) rovno pod článok. Vášho nového RSS čitateľa máte v hrsti, pretože ak vás naozaj chceodoberať, takto mu to nemôže uniknúť.

Odber článkov emailom – Niektorý ľudia RSS poznajú, ale nevyužívajú ho. Nevedno síce prečo, ale nás to nemusí trápiť. Preto je tu alternatíva v podobe odoberania článkov cez emailovú schránku. Pre niekoho je to dobré aj preto, že RSS čítačku má zahltenú a to najlepšie si nechá doručiť mailom. Zrejme ste uhádli, že to najlpešie ste potom pre neho vy. Samozrejme, že aj na toto existujú nejaké tie služby a boli by ste riadne blbý keby ste ich nevyužili. Za všetky spomeniem napríklad známy Feedburner (odporúčam vám cez neho vytvoriť aj váš klasický RSS kanál, uvidíte prečo…), trošku vymakanejší je Aweber, ktorý je platený, ale špecializuje sa len na toto. Používa ho veľmi veľa profesionálnych blogerov, čo je snáď dobrá záruka kvality.

Verím, že vás všetky tipy zaujali a niektoré z nich využijete ( ak ich ešte nevyužívate ). k ešte o nejakých dobrých viete, šup s nimi do komentárov!

RSS Zaujal ťa článok? Pridaj si ExtraBlog do svojej RSS čítačky!

Reklamy
Tagged with: , ,

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: