Extra Blog

Fever – inteligentnejšia RSS čítačka?

Posted in 1 by sliackymartin on júl 18, 2009

Včera ste si na ExtraBlogu mohli prečítať článok o tom ako sa Google Reader možno mení na záložkovaciu stránku. Google Reader alebo Bloglines používa drvivá väčšina RSS používateľov, no sú aj iné zaujímavejšie RSS čítačky, niektoré menej použitelné iné aj celkom hej. Fever rozhodne patrí k tým druhým menovaným.

Fever je určite veľmi zaujímavý a perspektívny projekt, navyše aj po grafickej stránke perfektný, no nevyužije ho každý. Je to hlavne pre to, že sa na samotné články pozerá inak ako ostatné RSS čítačky. Neradí ich podľa zdrojov ale podľa ich momentálnej teploty (čím vyššia teplota, tým je článok populárnejší…), ktorú si dokonca môžete zvoliť vo Fahrenheitoch alebo v stupňoch Celzia, teda podľa dôležitosti a obľúbenosti. Fever len vyhovuje keď odoberáte viac RSS zdrojov, pretože články najprv prečíta a potom zvolí ich teplotu. Celkom sa mi pozdáva aj, že pri každom RSS zdroji je favicon.

No a dostávame sa k tomu, že Fever nevyužije každý… Aj keď všetky tie teploty a zobrazovanie podľa obľúbenosti sú veľmi pekná vec, pre tých čo neodoberajú zdroje v ktorých sa píše na podnet nejakého odkazu, napríklad Apple vydá novú verziu iPhonu – na všetkých významných portáloch sa o tom bude diskutovať, Fever to prečíta a priradí teplotu. Niekto ale odoberá zdroj ktorý sa venuje téme o ktorej sa až tak nediskutuje, no vy si by ste si to možno chceli prečítať. Takto niektoré zaujímavé články zapadnú prachom a nikdy sa o nich možno nedozviete. To je ten hlavný problém. Niekomu sa ale nebude chcieť platiť 30 dolárov za RSS čítačku, to už je ale vec hodnôt a vkusu… Každopádne ma Fever zaujal a ak zlacnie či bude zdarmo, určite ho vyskúšam.

A čo vy? Aký máte názor na Fever? Mal by si niečo od neho vziať aj Google Reader či Bloglines?

Reklamy
Tagged with: ,

2 komentáre

Subscribe to comments with RSS.

  1. Prečo RSS nie je mŕtve « Extra Blog said, on september 5, 2009 at 8:31 am

    […] Fever inteligentnejšou RSS čítačkou ste už mohli zoznnámiť, tu na ExtraBlogu. Znovu sa nejdem zbytočne rozpisovať, prečítajte si […]

  2. […] Fever inteligentnejšou RSS čítačkou ste už mohli zoznnámiť, tu na ExtraBlogu. Znovu sa nejdem zbytočne rozpisovať, prečítajte si […]


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: