Extra Blog

Bude Google Reader ďalší Digg?

Posted in 1 by sliackymartin on júl 17, 2009

Z Google Reader sa pomaly ale isto stáva ďalšia sociálna sieť, a to hlavne na spôsob social bookmarkingu (Digg, Reddit, StumbleUpon…), ale čo to sa podobá aj na Twitter, takže Google nie je len ďalším inštalátorom Pliggu. Môže Google týmto ťahom dobehnúť záložkovacích lídrov? Alebo ešte čosi odvážnejšie, môže Google reader, alebo hociaká iná RSS čítačka plne nahradiť záložkovanie?

To najhľavnejšie, čo sa zmenilo je jedna ikonka pod obsahom RSS feedu, taký malý ksicht pri ktorom je napísané like. Ja mám z toho aj menšiu dilemu, ako iste viete RSS príspevky v Google Reader  sa dajú aj zdieľať a potom sa to pridá do vášho listu, ktorý môže vyzerať napríklad takto. Neviem či budem teraz stláčať tlačítko share tak hojne, like my celkom postačí. Ľudia sa teraz dajú followovať (tu vidím tú podobnosť s Twitterom) a potom vidieť všetky ich like položky na jednej kope, predtým to bolo možné len s vašimi priateľmi. Samozrejme, že sa to dá nastaviť aj na privátne.

Google sa nedávno už pokúšal presadiť na poli social bookmarkingu, widgetom What’s Popular na iGoogle (personalizovanej štartovacej stránke). Ten je tiež spätý s Google Reader, pretože z neho zobrazuje share položky. Nemá ale toľko možností ako klasické záložkovanie, dá sa len hlasovať hore alebo dole  a nevidno ani množstvo tých hlasov. Ale ako jednoduchý buzz agregátor úplne postačí.

PS: Facebook dnes dosiahol 250 miliónov registrovaných užívateľov.

Reklamy
Tagged with: , ,

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: