Extra Blog

Prichádza Su.pr

Posted in 1 by sliackymartin on júl 14, 2009

Keby Su.pr prišiel skôr, pred návalom tisícok URL skracovačov, dnes by bol určite jedným z hlavných hráčov na tomto trhu. Doteraz som používal Tr.im, ale nie som si celkomistý či je su.pr lepší. Teraz ho zrejme budú prehlušovať tie tisícky, ale pre StumbleUpon užívateľov, ktorý používajú aj Twitter alebo Facebook sa stane Su.pr veľmi prínosný. Poďme sa pozrieť čo vlastne dokáže.

Na používanie Su.pr budete potrebovať účet na Twitteri(alebo Facebooku) aj StumbleUpon, a skrátený odkaz aj so správou k tomu sa objaví na StumbleUpon, Twitteri aj Facebooku (pre fanstránky zatiaľ nedostupné). Je zameraný hlavne na štatistiky, každý link má samostatné štatistiky na časovej osi a koľko klikov je priamo zo StumbleUpon a z inde. Zobrazia sa tu aj retweety a ich počet. Zaujímavá je možnosť stiahnuť aj štatistiky, ktoré majú podobu klasických excelovských tabuliek. Veľa vecí tu však ešte chýba, napríklad štatistiky podľa štátov, browserov a operačných systémov. Píše sa, že čoskoro budú dostupné aj štatistiky v reálnom čase, na tie sa veľmi teším.

Konečný verdikt ešte nemôžem vysloviť, pretože sa stále len pripravujú niektoré funkcie a používam ho len dva dni. Myslím si, že priniesla trochu prievan do kategórie URL skracovačov. Každopádne je to zaujímavá služba a budem ju aj naďalej sledovať.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: