Extra Blog

Zjednodušte si RSS kanály ktoré odoberáte

Posted in 1 by sliackymartin on júl 13, 2009

Niekedy sa stáva, že blog alebo stránka ktorej RSS kanál chcete odoberať je zameraná na viac tém, no vy chete čítať iba o jednej z nej. Určite sa vám nebude chcieť prehrabáváť v pre vás nezaujímavých článkoch. Potom je pre vás vhodné RSS filtrovať, a práve to robí Feed Rinse.

Používanie FeedRinse je veľmi jednoduché a tak ani menej skúsený čitateľ ho bude vedieť používať. Po registrácií zadajte URL RSS kanálu a začnite filtrovať. Na začiatok si vyberte, či chcete podľa zvolených kritérií príspevky blokovať alebo odoberať. Ďalej, či to urobiť ak sa stretnú všetky alebo hocijaké kritériá. Tie kritériá sú –  autor, titulok, obsah,  a tagy. Vedľa toho si už len vyberte, či blokovať ak tieto možnosti obsahujú alebo nie. To je celé!

V druhej polovici tohoto článku, si ukážeme dve služby ktoré zasa vedia z viacerých RSS kanálov urobiť len jeden. Neviem, či je to pre niekoho užitočné, ale niekedy sa možno pritrafí taká situácia.

Prvá služba je veľmi jednoduchá a nevyžaduje ani registráciu, je to Feedmingle. Zvolené feedy, stačí skopírovať do určeného políčka a je to. Zvoľte si či chcete nový kanál ako RSS, Atom alebo JSON. No a dá sa z toho urobiť aj jednoduchý widget, dá sa vybrať koľko RSS položiek sa zobrazí a k dispozícií je aj niekoľko tém.

Trochu lepší je možno FeedStitch. Okrem toho čo vie Feedmingle, jeden RSS kanál vie vytvoriť aj z Twitter, Flickr, Del.icio.us, GitHub a Tumblr mien. Dajú sa tvoriť aj skupiny.

V pondelok sa tešte na pokračovanie článku o vyhľadávaní v reálnom čase, a pripravujem aj obnovenie seriálu Pár tipov na surfovanie. To je zatiaľ všetko.

Veľmi sa ospravedľňujem, za to, že som nevložil odkazy, ale už sú tu. Ešte raz, prepáčte všetci.

Reklamy
Tagged with: ,

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: