Extra Blog

Tumbleblogy a lifestreamy – budúcnosť blogovania?

Posted in 1 by sliackymartin on júl 10, 2009

Prestáva byť klasické blogovanie už zaujímavé, či staré? Niektorým áno, napríklad Stevovi Rubelovi, ktorý už prestal prispievať na svoj klasický blog. Nahradil ho svojím tumbleblogom na Posterous. (Viac o tumbleblogovaní si prečítajte v článku Ešte nemáte tumbleblog?)

Napriek tomu, že je samotné blogovanie pomerne mladé a nemá ani 20 rokov, možno ho už čoskoro nahradí iná jeho forma. Zrejme to súvisí aj s tým ,že dnes majú blogeri desiatky sociálnych sietí a blog je teda len zlomok z toho všetkého. Dávnejšie o tom písal Loic Le Meur a ešte lepšie Stowe Boyd. Váš lifestream ale obsahuje všetky tieto sociálne siete, zobrazujú sa na ňom ako príspevky vaše tweety, videá, fotky, podcasty, obľúbené piesne a všetka vaša sociálna aktivita. Je to teda vaša sociálna centrála.

Podľa mňa by to mohlo zájsť ešte ďalej. Ak bude všetko na jednom mieste, buden nám stačiť už len jedna služba na to všetko. A práve to bude nahrávať tumbleblogovacím platformám ako Posterous, Tumblr či Soup.io. To by mohlo aj zruinovať Twitter, Facebook alebo Youtube, zdá sa to ako utópia, a zrejme aj na niekoľko ďalších rokov bude, ale čo ak predsa…Samozrejme, že sa už objavili aj nevýhody, nie každý chce odoberať všetky vaše myšlienky, ale len niektoré. Ale aj to by sa dalo vyriešiť – samostatný RSS kanál pre každý druh aktivity.

Či to tak bude, sa zrejme dozvieme v najbližších rokoch. Pomaly aj ja rozmýšlam, či nenehradím všetko lifestreamom, ktovie, možno raz…

Myslíte, že klasické blogy, nahradia lifestreamy? Aký je váš postoj k nim? Máte aj vy vlastný lifestream laebo tumbleblog?

Reklamy
Tagged with: ,

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: