Extra Blog

Ako nájsť virálne videá

Posted in 1 by sliackymartin on júl 1, 2009

Každú minútu na internete vznikajú videá, ktoré sa rýchlo stanú virálnimi, všade sa o nich klebetí. Chcete ich zachytiť ešte skoršie ako ostatný? Predstavíme si zopár služieb na to určených.

VodPod

Kľudne by sme ho mohli nazvať Digg pre videá. Dokáže ale viac a nie je to len hocijaký klon. Po zaregistrovaní vám odporúčam nastaviť váš Twitter, Facebook, keď nejaké video pošlete na VodPod, potom sa o ňom automaticky tweetne (chýba OAuth). Videá pridáte na svoj profil pomocou URL alebo embed kódu. K dispozícií je plno widgetov, špeciálnu pozornosť VodPodu venuje aj wp.com, keďže je tu widget na mieru. Na vašom profile sa potom ukazuje pekná časová os ako ste pridávali videá. Na škodu nie je ani bookmarklet pre jednoduchšie pridávanie do zbierky, tie sa dajú dať do kategórií a priradiť k nim tagy. Odporučam.

Reddit.tv

Reddit zrejme poznáte ako social bookmarking stránku, má ale aj stránku určenú špeciálne pre videá. Vlastne sa jedná o to, že najpopulárnejšie videá zaradené do Redditu sa potom objavia aj na Reddit.tv. Pre každú kategóriu je zobrazené najpopulárnejšie video. Zaujímavé je aj to, že sa venuje špeciálna pozornosť TEDu, má tu vlastnú kategóriu. Pri každom videu je možnosť tweetnuť ho, či pridať k nemu komentár. Stránka je v troch témach – bielej, čiernej a modrej.

Clipaday

Tiež dobrá stránka, dobrá na nájdenie videí. No horšie je to keď chcete nejaké video pridať. Cez URL to nejde, musíte uploadnuť video. Videá sa tiež dajú značiť ako obľúbené. Nenašiel som tu veľa nedostatkov, okrem pridávania videí, tiež ale nijako nevyniká. Taký šedý priemer.

Nizm

Nizm bol najprv uzavretý a len na požiadanie ste mohli byť členom. Teraz už každý má právo na registráciu, zo začiatku je ale len user, editorom sa stáva až neskoršie . Čo ma uchvátilo je design verzie 1.1. Videá sú takisto v kategóriách. Nizm zatiaľ podporuje len YouTube a Vimeo, viac služieb má prísť čoskoro. Ľudia sa odoberajú podobne ako na Twitteri. Každý užívateľ má svoju osobnú stránku s jeho videami. Nechýba bookmarklet.

Ktorá stránka sa vám páči najviac? Budete zdieľať aj vy svoje obľúbené videá? Viete ešte o nejakej inej podobnej službe?

Reklamy
Tagged with: ,

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: