Extra Blog

Neviete písať? Odkazujte!

Posted in 1 by sliackymartin on jún 24, 2009

Niektorý ľudia sa proste nevedia vyjadriť a písať, proste im to nejde. Pre takých klasické blogovanie veľmi nepripadá v úvahu, ale aj tu je nejaké to riešenie – linklog.

Linklog je vlastne len blog, kde ale nie sú články, ale odkazy, väčšinou stručne okomentované. Možno budete namietať, že na to je tu Del.icio.us, či Reddit, ale má to predsa len niečo do seba. V zahraničí sa takýmto blogom veľmi darí, za všetky sa dajú spomenúť dve. Kottke.org – Jason Kottke takto bloguje už vyše 10 rokov a sám svoju stránku nazýva Wunderkammer, či zbierkou kuriozít. Dnes je to jeden z najpopulárnejších blogerov v blogosfére a plnohodnotne si s ním zarába. Ďalší dobrý príklad je InstaPundit od Glenna Reynoldsa z Tennessee, ktorý každý deň prináša viac ako 10 linkov.

Na Slovensku som nenarazil na takýto blog, ani Filip Struhárik v jeho výbornom podobnom článku. Problém bude asi v tom, že ľudia majú zaužívané to, že ostatný pre to nenájdu pochopenie, a to je veľká chyba. Väčšinou na to používajú social bookmarking, či mikroblogy. Príklady vyššie však dokazujú, že je to výborná forma blogovania. Som zvedavý, kedy sa objaví prvý linklog aj na Slovensku.

Ćítate nejaké linklogy, myslíte, že by sa to na Slovensku uchytilo?

Reklamy
Tagged with:

2 komentáre

Subscribe to comments with RSS.

  1. filoss said, on jún 28, 2009 at 4:19 pm

    na samostatné linkblogy si asi ešte počkáme, hoci možno nejaké fungujú a ani o nich nevieme. to, či sú, alebo nie, ale nepovažujem za otázku dňa. navyše, myslím, že ľudia budú “linkblogovať” radej na twitteri a najmä facebooku (novom pokeci, pripravovaným socialwebom od googlu…)

  2. sliackymartin said, on jún 30, 2009 at 12:06 pm

    Ak nejaké na Slovensku sú, tak len ako súčasť tumbleblogov. Ešte bude nejaký čas trvať kým ich tu objavia


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: