Extra Blog

Čo by malo obsahovať vaše RSS?

Posted in 1 by sliackymartin on jún 20, 2009

Dnes, v časoch keď všetky blogy a väčšina stránok už má svoje RSS, sa tam už neoplatí dávať len texty. Samozrejme, že tam netreba pchať všetko, aby ste si čitateľov neznechutili.

Sociálne siete

Skoro každý človek dnes zdieľa linky na zaujímavé stránky, s pomocou Del.icio.us, Twitteru, Redditu atď… Nie každý ale používa bookmarklety, či rozšírenia pre browsery. Aby ste im ušetrili čas, kľudne dajte na koniec feedu, ikonky na zdieľanie na sociálych sieťach, či služby o ktorých som písal v článku Záložkujte priamo zo stránky . Toto ich určite otravovať nebude, teda ak tam nedáte tých ikoniek zo 20. Preto je dobré tam dať služby ako AddThis, viac už v spomínanom článku.

Reklama

RSS sa dá použiť aj ako miesto pre reklamu, no musíte ju tak ako na stránke používať s mierou. A tu s ešte väčšou, pretože v RSS nemáte nič ako bočné stĺpce kde by ste ju mohli napchať, jedine priamo do textu alebo pod. Feedburner umožňuje pekné nastavenia Adsense pre RSS. Niektorý sa snažia na tom pekne zarobiť a potom sú ich feedy zahltené reklamou a ľahko stratia odberateľov, iný to využívajú zase tak, že umiestnia do RSS len časť článku a ostatná je reklama, to vedie k tomu, že musíte navštíviť priamo stránku článku.

Čo by ste ešte do RSS dali vy?

Reklamy
Tagged with: ,

3 komentáre

Subscribe to comments with RSS.

 1. Kenn said, on jún 23, 2009 at 1:12 pm

  V RSS mám úvodní část článku (občas celý článek, podle toho jak ho napíšu). Zbytek musí čtenář navštívit na webu a to je podle mě účel RSS – najdu zajímavý člínek – dočtu ho.

  V poslední době taky plánuju přidat RSS feed, který bude obsahovat celý článek narůstajícímu počtu lidí, kteří používají čtečku na mobilech a můžou si tak můj článek přečíst, i když zrovna nejsou připojeni k internetu.

 2. sliackymartin said, on jún 24, 2009 at 1:09 pm

  [1] Ale RSS je predovšetkým na to, že keď odoberáš povedzme 200 zdrojov, určite sa ti nebude chcieť preklikávať cez všetky stránky. Takisto je to pohodlnejše aj v tom zmysle, že ťa až tak veľa vecí neruší pri čítaní. Sústredíš sa len na obsah. O tom je podľa mňa RSS.

 3. skmartin said, on august 6, 2009 at 9:24 am

  Súhlasím s Martinom – RSS je na to, aby si čitateľ mohol články prečítať nerušene a vo formáte (veľkosť písma, riadkovanie…) aký sa mu páči. Ak sa mu napríklad nepáčia farby môjho webu, ale má rád môj obsah je pre neho RSS jedinou voľbou.

  Ak je v RSS len časť článku, prečítam si osobne len tú. Ak existuje iná stránka, ktorá píše podobné veci, tú s “okripleným” RSS mažem a pridávam inú.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: