Extra Blog

Kde hľadať inšpiráciu na články?

Posted in 1 by sliackymartin on apríl 18, 2009

Tento článok bude veľmi užitočný pre všetkých blogerov ktorý nikdy nevedia z kadiaľ majú brať inšpiráciu na článok. Tým pádom je ich blog neaktualizovaný a rýchlo upadá pre väčšinu ľudí do zabudnutia.

Social bookmarking

Takouto cestou bolo napísaných aj veľa článkov na Extra Blogu. Jednoducho otvoríte Delicious, Reddit,  StumbleUpon, alebo neviem ešte aké stránky. Našli ste tam už určite mnohokrát linky na  skvelé stránky, či aplikácie. Tie linky potom jednoducho zverejníte, stručne okomentujete a máte to! Ja často robím to, že narazím na takýchto serveroch na zaujímavé webové aplikácie a zrecenzujem ich. Dobrý nápad je aj , že pravidelne každý týždeň zverejníte prehľad linkov čo vás zaujali. Ako sa rozhodnete je len na vás.Ja však uprednostňujem prvú možnosť, pretože takto vzniká u mňa väčšina článkov

Twitter

Podobný prípad je aj Twitter, tam ľudia veľmi často zverejňujú linky na populárne články. A najlepšie na tom je, že takúto informáciu budete mať ako jeden z prvých.

Komentár ako článok

Našli ste na nejakom blogu alebo stránke, článok ktorý vás nadmieru zaujal? Alebo s autorom článku nesúhlasíte, prípadne chcete niečo doplniť? Je možné, že váš komentár bude dlhší než obvikle, prečo teda nenapísať namiesto neho samostatný článok? Odkážte na článok ktorý komentujete a na blogu sa zrejme zobrazí trackback, čiže automatický odkaz na váš článok. Často samotný autor potom napíše krátky článok na vašu reakciu, a vy máte o jeden odkaz naviac. Toto sa dá robiť ale len s dlhšími komentármi.

Podobné blogy

Tými podobnými blogmi som nemyslel, že máte z blogov podobných vášmu kopírovať články, to veru nie! Stačí sa len pozrieť akým témam sa venujú, akým štýlom píšu, čomu sa vyhýbajú. Brať inšpiráciu, nie články.

Dúfam, že vám tento zoznam aspoň trochu pomohol. A čo vy, doplnili by ste ešte niečo?

Reklamy

2 komentáre

Subscribe to comments with RSS.

  1. Martin Petrovič said, on apríl 18, 2009 at 1:46 pm

    Psal jsem něco podobného http://www.outer.cz/8-tipu-o-cem-psat/ Komentář jako článek jsem nikdy nepsal. Nevím jestli by to za to stálo, ale zajímavý nápad.

  2. sliackymartin said, on apríl 18, 2009 at 1:58 pm

    Tvoj článok som tiež čítal, práve to ma napadlo pri poslednom tipe. Ale ako vidíš nekopíroval som ale inšpiroval sa :)


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: