Extra Blog

Ako vyhľadávať nielen cez Google jednoduchšie

Posted in 1 by sliackymartin on marec 4, 2009

Ak ešte nepoužívate Google Chrome (aj mne sa cnie za doplnkami z Firefoxu, ale rýchlosť je rýchlosť), v ktorom sa vyhľadáva rovno z adresného riadku alebo si jednoducho chcete skrátiť cestu vo vyhľadávaní nielen na Google, zozbieral som pre vás zopár zaujímavých stránok ktoré to umožňujú.

LeapFish – Tento podľa mňa ešte lepší vyhľadávací nástroj ako Google (nežartujem!) chválim nielen ja ale aj také mená ako John C. Dvorak, Robert Scoble a mnoho iných. Skráťte si cestu k výsledkom hľadania. Zabudnite na stláčanie klávesy Enter pred odoslaním slova na hľadania. Následne vám na jednej stránke ponúkne nielen výsledky textového hľadania, ale aj videá, obrázky, a otázky z Y!Answers. Zaujímavé je riešenie prekliknutia na druhú strránku s výsledkami hľadania – znovú si sekundu počkáte kým sa nenačítajú a automaticky ste na vrchu stránky. No, je len na vás či vymeníte zrejme váš hlavný prehliadač Google.

Gog.is – zadajte adresu a zobrazia sa vám výsledky na Google. Alebo aj na Twitter a všeličo iné, treba len pohľadať na Homepage, tam to je.

Reklamy
Tagged with: , ,

Jedna odpoveď

Subscribe to comments with RSS.

  1. pche said, on marec 4, 2009 at 9:11 pm

    sorry ale vyhladavat priamo z adresneho riadku sa dalo uz vo firefoxe niekde v rade 2. takze nic prevratne.
    navyse je klamstvom, ak niekto hovori o prevratnosti google chrome. po prve: vobec nevie spracovavat korektne ajax (dokonca ani priemerne, ako to zvlada este aj IE7). okrem toho nie je ani pravda, ze vyvojari v googleplexe vyvinuli celkom nove jadro. pravda je taka, ze vykradli cele jadro mozilly a jediny enhance, ktory urobili, bolo spracovanie webov ako oddelene procesy a preto je google chrome rychlejsi. lenze tuto prevratnu novinku moze mozilla implementovat kedykolvek.
    google chrome je len dalsi z radov pokusov google a podla mna skonci tak ako slavne jaiku.com, do ktoreho google investoval niekolko rokov vyvoja, aby napokon uverejnil kod a na cely projekt sa vysral.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: