Extra Blog

Nikdy sa nekončiaci biznis, alebo slovenská verzia MillionDollarHomepage

Posted in 1 by sliackymartin on február 16, 2009

Určite poznáte starý príbeh ako vzikla hra šach. Mocný šejk sa veľmi nudil a preto si k sebe volal kadejakých učencov, nech mu vymyslia nejakú zábavnú hru. Jeden ju vymyslel a  pomenoval ju, šach. Vládca sa mu chcel odvďačiť a povedal nech si zaželá čokoľvek. On, vynaliezavý, mu povedal že na prvé šachové políčko má položiť jedno zrnko ryže. Na druhé dvojnásobok, a tak ďalej. Keď si to spočítame, 64 na 64, vyjde nám fakt pekné číslo. Toľko ryže vtedy nemali asi v celom kráľovstve.

Nie tak dávno jeden šikovný britský študent Alex Tew snažil so svojou primitívne jednoduchou stránkou – MillionDolarHomePage, zarobiť milióny. Nakoniec sa mu to aj podarilo. Jeden pixel za jeden dolár. Keď si spočítame koľko pixelov je na stránke, je to slušný balík peňazí.

S pixelami súvisí aj web o ktorom idem hovoriť – Neverending.biz. No a predstavte si že zrejme je zo Slovenska. Presne tak, nie Amerika, Austrália, UK, ale Slovensko. Zistil som to tak že na niektorích známejších českých blogoch komentoval jeden užívatel menom Vojto. Netuším kto to je. Odkaz na jeho mene viedol na spomínanú stránku. Keď si odmyslíme font, tak je všetko dobre. Stránka umožňuje pridávať bannery do veľkosti 20kb. Zo začiatku zadarmo, keď sa však vyčerpá všetkých 120 miest, dá sa banner kúpiť. Najprv za jeden dolár, potom za 2, 4, 8, 16… Stránka bola spustená len nedávno, takže ešte sa dá umiestniť banner zadarmo.

Zaujímavý nápad, že? Aký je váš názor na takúto stránku? Páči sa vám?

Reklamy
Tagged with: , ,

4 komentáre

Subscribe to comments with RSS.

 1. FAKAM said, on február 20, 2009 at 7:56 pm

  no co ti nato povedat refreshlink.com je lepsi a to ze nechces priznat ze si to obkukal to je tvoja smola

 2. sliackymartin said, on február 21, 2009 at 8:37 am

  [1] Myslím že z textu je jasné, že ja nevlastním spomínanú stránku. Aj mne sa zdá refreshlink lepšie, ale ja som neporovnával neverending.biz a refreshlink. Ja som len o nej písal a nevravel či je lepšia, horšia…Iba toľko.

 3. FAKAM said, on február 23, 2009 at 5:11 pm

  tak prečo si nepisal o refreshlinku?

 4. Peter said, on november 29, 2009 at 1:17 pm

  Alex bol prvi kto stimto napadom prisiel a preto natom aj zarobil okopirovanie napadu a esce ktomu na slovensku neviem neviem ci to bude mat uspech ale kazdopadne im zelam aby boli uspesny a nech sa im dari…


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: