Extra Blog

Urobte si aj vy zásobník článkov

Posted in 1 by sliackymartin on január 19, 2009

Na svoj blog ste už nenapísali cez dva týždne, a zrejme až tak skoro ani nenapíšete. Nie že by sa vám nedalo, neviete čo tam máte napísať. Svoje mozočky vyťažujete najviac ako sa vám dá. Ale… jednoducho to nejde. Nie ste schopný napísať nejaký zmysluplný článok. Nebojte sa aj ja to poznám. Pozná to každý bloger. Dá sa proti tomu bojovať celkom jednoducho.

Riešenie tohto problému ktorý pre blog predstavuje veľké riziko sú články do zásoby, alebo ako im hovorím ja – zásobník článkov. Fígeľ spočíva v tom že vy napíšete články ešte skorej ako vídu na blogu. Vo všetkých normálnych redakčných systémoch sa dajú písať takzvané drafty. Tie sa dajú uložiť a zverejniť ich kedy chcete, alebo zadať konkrétny čas kedy budú zverejnené a oni tak automaticky urobia. Je to ako keď pozdržíte poslanie mailu o nejaký čas. Napríklad v najnovšom WP 2.7 sa dajú drafty písať priamo z nástenky. Tým pádom keď nebudete mať plodné obdobie na písanie článkov, jednoducho zverejníte článok ktorý máte v zásobníku. len dodám že takýto článok musí v sebe niesť nadčasovosť, inak sa stane že v čase zverejnenia bude totálne neaktuálny. ideálne je ke´d máte v zásobníku 3-4 články.

Reklamy

2 komentáre

Subscribe to comments with RSS.

  1. embuck said, on január 19, 2009 at 4:35 pm

    dobra rada – takto si treba vzdy zapisat aj tu najmensiu myslienku a niekedy sa k nej vratit a dopracovat do hotoveho clanku…

  2. sliackymartin said, on január 19, 2009 at 5:00 pm

    Tak tak, zapisovat treba vsetko co sa da. Neskor z toho moze byt uzitok.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: