Extra Blog

Dajte svoj blog na mapu

Posted in 1 by sliackymartin on december 26, 2008

Keď ste si prečítali názov tohto dnešného príspevku,  možno ste zostali trošku zaskočený. Nečudujem sa, veď prečo by niekto dával svoj blog alebo webstránku na mapu.K tomuto najčastejšie slúžia kadejaké GoogleMaps mashupy. Pre blogerov to ale môže byť veľmi dobrá možnosť ako získať nových pravideľných návštevníkov a čitateľov pre ich blog. A to práve z ich bližšieho či vzdialenejšieho okolia. Dnes sa na pozrieme na jednu českú stránku ktorá to umožňuje.

Je to GEOrss.  Pridaných je už vyše sto zdrojov. Postup na pridanie svojho blogu je nasledovný:  Pomocou Google maps sa dáte na určené miesto. Následne zadáte RSS Feed a URL  vášho blogu a zopár informácií a už ste na mape. Sú tu blogy hlavne z Česka ale aj zo Slovenska. Ja osobne mám len zopár malých výhrad, a tie sú – Možno by nezaškodilo trošku vylepšiť celý design webstránky, a pridanie widgetov na blogy.

To ale sú len malé osobné výhrady ktoré sa dúfam skoro napravia. Konečný názor na GEOrss je ale veľmi pozitívny, je to perspektívny projekt a držím mu všetky palce!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: