Extra Blog

STV šokuje!

Posted in 1 by sliackymartin on marec 25, 2008

STV u mňa už dlhšiu dobu stráca sympatie ale teraz ma naozaj šokovalo.V športe malo príspevok z ceremoniálu v Olympii kde práve začala svoju púť olympijská pochodeň.Práve rečnil čínsky papaláš a za ním pribehol člen organizácie Reportéri bez hraníc s vlajkou na ktorej boli putá v tvare oloympijských kruhov.Vyzýval tak na bojkot čínskej olympiády.Hlavne pre napätú situáciu v Tibete a porušovanie ludských práv.STV ale označila tohto muža ako prívrženca tibetských povstalcov,takže skôr kriticky ako kladne.STV sa čím viac zhoršuje , teda podla mňa.Ak máte na to iný názor komentujte!

Reklamy
Tagged with: , ,

18 komentárov

Subscribe to comments with RSS.

 1. Michal said, on marec 25, 2008 at 6:27 pm

  Neviem, čo je na tom kladné – bol to narušiteľ – osobne som fanúšik športov a rád si pozriem ceremoniál ako je zapaľovanie ohňa. Vôbec ma nezaujíma vtedy politická situácia, ale nech vládne v takých chvíľach športový duch. Šport je jeden perfektný prostriedok, ako aj nepriateľia bojujúci na rôznych frontoch zistia, že sú všetci len ľudia, nie je to hrdinstvo pokaziť niekomu zážitok a zhovaďovať dôležitú chvíľu, šport pre mňa nemá nič s politikou.

  Čo sa týka politiky, teraz preč od športu – radšej by som bojkotoval hry v USA (aj keď som zásadne proti bojkotom – pokiaľ samotní športovci nedržali v ruke zbraň), skôr by som bojkotoval izrael a podobných svetovládcov, ktorí cez média šíria negatívne pohľady na Rusko, Čínu a iné rozvíjajúce sa krajiny, ale sami sebe nevidia na špičku nosa.

  Dalo sa očakávať, že to takto v Číne dopadne, ale čo to má so športom, potom bojkotujme aj tie o 8 rokov, aj tie o 12 – boh vie, čo do vtedy bude a môžeme sa vy…ať na olympiádu celkovo nie? Bojkotujú iba tí, ktorí sú prepojení na politiku a nejdú na Olypíjske hry pre šport, ale pre niečo iné – tam sa ukáže, kto je kto. Mimochodom Čínania sú super ľudia, veľmi priateľský a inteligentný, samozrejme možno majú vo vláde nepodarky, ale zďaľeka nie také ako my tu.

 2. sliackymartin said, on marec 25, 2008 at 6:34 pm

  ani ja nemam proti cinanom nic ale proti ich vlade nieco mam.K tym nepodarkom v nasej vlade-nech zije komunizmus na slovensku

 3. robert said, on marec 25, 2008 at 7:06 pm

  celu dobu tvrdim-stv treba zrušit a vysielaci kanal sprivatizovat,stv je skratka nerermofovatelna,jedina radikalne riešenie nam može priniest novu modernu televiziu a komerčne televizie či v tvorbe serialov,zabavnych formatov,spravodajstva a publicistiky dokazuje že ak je dopyt je komerčna sfera televizie schopna naplnit čas uloh verejnopravnych televizzi

 4. Čudujúci sa anonym said, on marec 25, 2008 at 8:17 pm

  Michal: Takže ty si fanúšik športov, aha, ok, takže politická situácia ťa vtedy nezaujíma. Takže keď sa hrá futbal, tak nevadí, že komunistické mrchy vraždia a dupú po ľudských právach. Áno, šport je perfektný prostriedok, ako by tibetský ľud mohol vyjadriť pochopenie svojim vrahom.

  Áno, hnusné USA a iní svetovládci si dovoľujú brýzgať na mierumilovných komunistov z Číny a pokojných nenápadných Rusov. Chúďa čínska vláda, ktorá pre svojich občanov chce len to najlepšie a vediac, že prostý ľud v skutočnosti nevie, čo je preň dobré, zakazuje, cenzuruje, manipuluje, šíri demagógie (cez médiá) a zakazuje a zakazuje, chúďa táto vláda, na ktorú si niekto dovolil zniesť kritiku. Pozatvárať týchto hnusných amíkov a všetkých, čo s čínskym režimom nesympatizujú! Alebo radšej povraždiť, aby mlčali.

  Áno, Číňania sú super ľudia, priateľskí, a keďže oni si svoju vládu demokraticky zvolili, treba túto mierumilovnú, priateľskú a inteligentnú vládu podporiť, šup im olympiádu, nech vidia, že s ich ťažkým údelom súcítime, veď nie je to ľahké udržiavať toľko väzníc.

  A všetci títo, ktorí chcú bojkotovať tento šport, čo nemá nič spoločné s politikou, mali by dostať po papuli: čo majú čo rušiť príjemný zážitok všetkým pri telke doma v teple! Nás predsa nezaujíma, že pri každom góle padne jedna hlava a pri každom dopadnutom oštepe je o jedného politického väzňa viac. To nech si tam riešia medzi sebou politici. A keď bojkotovať, tak USA za tie ich hnusné MacDonaldy!

  Michal, Michal, zaujímalo by ma, koľko máš rokov, či si nezažil komunizmus, alebo si iba zabudol. Mimochodom, vedel si, že komunizmus má na svedomí viac životov ako fašizmus?

 5. Muž na Mesiaci said, on marec 25, 2008 at 8:18 pm

  jebnuta stv, no ale co uz…free tibet!

 6. mario said, on marec 25, 2008 at 9:51 pm

  no musim uznat ze tvoj nadpis je naozaj sokujuci

 7. C.Smith said, on marec 26, 2008 at 7:36 am

  Takí podivíni ako akýsi “Michal” len relativizujú utrpenie Tibeťanov, ktoré nemá v novodobej histórii ľudstva obdobu!
  .
  Preto sú všetky formy protestu, smerujúce k tomu, aby tá genocída konečne prestala, dobré!
  .
  Čína je v súčasnosti najväčší problém zemegule. Ich expanzionistická politika a aziatské spôsoby myslenia a konania ohrozujú celý svet. Majme na mysli staré tibetské príslovie: Kde je jeden Číňan, bude ich onedlho desať.

 8. Vojto said, on marec 26, 2008 at 7:37 am

  Keď už je reč o športe v STV, tak sa mi zdá , že úroveň prenosov z hokejovej extraliogy je zúfalá, kameramani nestíhajú situácie, režisér prenosu nedá záznam situácie faul, ofsajd a pod )o ktorej v prerušení hry diskutujú reportéri. Prípadne sa prenos neuskutoční pre poruchu, alebo ho vymenia za priamy prenos omše, záznam neponúknu. Nehovoriac o trápnych otázkachredaktorov cez prestávky medzi tretinami, resp. po zápase.

 9. Drobčiatko said, on marec 26, 2008 at 10:44 am

  Chlapci,bola to akcia ktorá nebola pre odporcov Číny,preto tam nemal čo vyskakovať.Teraz mi nezačnite vysvetlovať aká je USA demokratická a Čína nie.Viem to.Ale keď mal Busch s Dzurindom akciu v Blave tiež na svojej akcii nedovolili nikomu vyskakovať,tí boli onakvejšie zabezpečení.Majme rovnaký meter,aj na “pribehnuvšieho” člena Reportérov bez hraníc.
  P.S. asi ste dlho nepozerali STV,2-ka je na slovensku najlepšia a 1-ka sa vyrovná,ba aj predčí Markýzu a JOJ-ku.

 10. Michal said, on marec 26, 2008 at 1:10 pm

  Ja len na margo Reportéri bez hraníc a podobných záujmových skupín: sú to nástroje, nie organizácie

  Mne sa nechce tu hádať na diskusnom fóre kto je väčší fašista, zabiják, lepší alebo horší politik, ale tvrdím, že šport má ostať športom, lebo keď začnú antifa chodiť na hokejové zápasy robiť promo, tak som zvedavý, ako to bude vyzerať. Nech si zaplatia reklamu ako ostatní a dajú svätý pokoj ľuďom, čo tam prišli pre šport a mier.

  A áno – je mi jedno, že niekde zomierajú tibetania, ja nie som nejaký ježiš kristus, aby som sa trápil problémamy iných, aj tak nič nezmením a aj tak najviac nevinných ľudí zabíja USA – nie v Iraku, nie v Afganistane ale doma na uliciach – kapú, lebo nemajú na zdravotníctvo, na chleba – neviem koľko z Vás bolo v USA inde ako v Disney lande. Ja som tam žil niekoľko rokov a žil som dosť dlho aj tu za komunistov (žiadna výhra) ale oba systémy sú rovnako hnusné k svojim ľuďom, v amerike je taká sloboda, že vo väzaní je viac nevinných ako vinných, že zabásnu a držia mesiace bez obvinenia a nikoho za to nepostihnete. Ale sláva jej, lebo má Reportérov bez hraníc, Greenpeace a iné organizácie a vlastní podiely v 90% mediách na svete, potom sa ľahko oblbujú Slováci a šíri myšlienka.

  Bol si v tom Tibete? Nie je to ako so zbraňami hromadného ničenia a biologickými zbraňami v Iraku?

 11. anonym said, on marec 26, 2008 at 2:50 pm

  Prečo jebnutá stv ja by som skôr tvrdila, že ten kto to povedal je… totiž stále viac si začínam všímať, že ľudia si vôbec neuvedomujú čo sa vlastne vo svete robí a k čomu to môže viesť…

 12. ondro said, on marec 26, 2008 at 3:24 pm

  tiež som za to, aby sa politika neplietla do olympiády. teraz je na protesty neskoro a vyzerajú ako úbohé pokusy ukázať svetu že v číne sa niečo deje. ale to sa tam dialo aj vtedy keď mov schválil olympiádu v pekingu. vtedy sa malo protestovať a nie teraz. keď to čína chce organizovať, tak prečo nemôže? zrazu celý svet bráni tibet a nadáva na čínu. a kde bol ten svet doteraz? to sa treba spýtať reportérov bez hraníc a ostatných ľudí čo sú za bojkot.
  a tiež by sa mohli rovnako bojkotovať aj ostatné olympiády, nie len táto. som zvedavý či pribehnú všetci protestovať aj do soči na zimnú olympiádu.
  len toľko – teraz je už neskoro na protesty, to sa malo diať oveľa skôr. a okrem toho by to bola potupa športu a športovcov, ktorí makajú len preto, aby sa tam dostali.

 13. ch. said, on marec 26, 2008 at 4:46 pm

  a ja som myslel ze vsetci slusni slobodumilujuci ludia ignoruju a zamerne sa vyhybaju vsetkemu, co suvisi s cinskou olympijskou fraskou…

 14. Olympionik said, on marec 26, 2008 at 8:18 pm

  A myslí niekdo na športovcov,ktorí sa pripravujú roky,drú,chcú čo najlepšie reprezentovať svoje krajiny?Prečo majú stratit šance?

 15. Čudujúci sa anonym said, on marec 28, 2008 at 1:52 am

  Ondro: pokiaľ ide o komunistických vrahov, nie je na protesty nikdy neskoro. Áno, keď mov schválil olympiádu v číne, malo sa protestovať. A si si istý, že sa neprotestovalo? Čo sa tibetu týka, kedy inokedy by mal tento svet podľa teba najviac protestovať, ak nie teraz, keď sa v tibete zabíja ako na bežiacom páse?

  Olympionik: športovci mali byť prví, čo mali protestovať. Ak im nevadí, že sa olympiáda koná v krajine s režimom, ktorý má na svedomí milióny životov, potom si žiadne šance nezaslúžia.

 16. mirec said, on marec 28, 2008 at 8:43 am

  Olympiada uz davno nie je sviatkom sportu – je to propagandisticka akcia – bud sa tam predvadzaju korporacie, alebo diktatury. tie su jedine ochotne vrazit tolko penazi na to, aby si zlepsovali “image”. ja osobne od bojkotujem cely ten cirkus, bez ohladu na to, kde je, ale v cine je to uz naozaj extrem. tie olympijske hry su to iste, ako hry, co boli pred druhou svetovou v berline. podobne to bude aj v rusku.

  preco nemozu vybrat na OH nejake relativne normalne krajiny? Jednoducho vylucit z kandidatov krajiny co v poslednych rokoch viedli vojnu, alebo vazne porusuju ludske prava (cize v Cine, Rusku, USA a pod by urcite nemali byt).

 17. sportfan said, on marec 28, 2008 at 4:21 pm

  Podla mna by sa olympiada nemala spolitizovat. V minulosti uz sa snazili o to Hitler v Nemecku a aj USA s Ruskom a nikdy sa tym nic nevyriesilo. Ano nech prostetuju proti tomu co sa deje v Tibete, ale nech to nie je na ukor olympiady, lebo olympiada ma byt prave o spajani ludi. Tak ako mohli v Atenach nastupit Severna a Juzna Korea pod spolocnou vlajkou a nemyslim si ze Juzna Korea schvaluje politiku Severnej a uz vobec ze je rada ze robia svoj jadrovy program, ale bolo to gesto ze prave teraz kvoli tomu sportovemu sviatku sa spoja. Nezacali potom nejake velke rokovania o spajani krajin alebo nieco podobne, ale bolo to len pre tu chvilu. Olympiada nikdy nic nevyriesila co sa tyka politiky, pretoze je hlavne o sporte a o supereni v ramci fair play a v politike sa tak nekona a uz vobec nie v Tibete. Je hrozne co sa deje v Tibete a nech pridu protestovat na olympiadu, ale zaroven nech ten sviatok sportu nepokazia uplne lebo nic sa tym nevyriesi. Mnohi z tych sportovcov co tam budu dreli od malicka aby sa dostali na olympiadu a nemyslim si ze ked pojdu na olympiadu do Pekingu su vsetci bezcharakterny ludia a nezasluzia si ziadne sance. Pre mnohych je to mozno jedina sanca ist tam a mozno aj dosiahnut svoj zivotny uspech a toho sa tazko vzdava. Ak si niekto mysli ze o o tom co sa deje v Tibete je malo pocut tak nech ide a protestuje v Cine alebo aj tu na Slovensku, ale nech nekazi olympiadu bez ohladu kde, kedy a u koho sa kona, lebo olympiada je o niecom inom ako je politika.

 18. Už je to jeden rok « Extra Blog said, on január 30, 2009 at 7:36 pm

  […] článok – STV šokuje, 5,742 návštevníkov si prečítalo postreh, ktorým som aj ja, dúfam pomohol […]


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: